Director producție utilaje agricole

Companie cu experiență în agricultură

Zona: Galați – Brăila

Responsabilități:

• Planifică activitatea de producție în secțiile de fabricație în funcție de planul de producție stabilit, pentru a asigura realizarea integrală a indicatorilor cantitativi și calitativi stabiliți;

• Elaborează și supune spre aprobare politicile firmei în ceea ce privește producția;• Organizează și controlează activitățile de menținere și dezvoltare a capacităților de

producție și coordonează folosirea corectă și eficientă a fondurilor de investiții;
• Organizează și coordonează introducerea în fabricație a produselor noi;
• Coordonează și asigură desfășurarea ritmică a procesului de producție;
• Aprobă instrucțiunile tehnologice pentru fiecare fază de producție și asigură adaptarea

corespunzătoare a tehnologiei la variațiile și specificul materiei prime utilizate;
• Coordonează identificarea, introducerea și menținerea sub control a proceselor incluse în

sistemul calității;
• Asigură resursele materiale și informaționale necesare pentru implementarea politicii în

domeniul calității;
• Elaborează proiectul planului de investiții, în conformitate cu prevederile bugetului;
• Coordonează realizarea și punerea în funcțiune la termen a noilor capacități de producție.

Cerințe:

• Studii superioare tehnice;
• Minimum 7 ani în activitatea de producție, din care minimum 3 ani în poziții manageriale;
• Limba engleză, preferabil nivel mediu sau avansat;
• Operare PC: Word, Excel, programe de baze de date;
• Cunoștințe la nivel profesionist privind tendințele în domeniul de producție la nivel național și internațional;
• Abilități de negociere, diplomație, toleranță, putere de decizie și asumarea responsabilității;• abilități pentru lucru în echipă, dorința de dezvoltare a subordonaților și capacitate dedelegare, ușurință în comunicare;
• corectitudine, flexibilitate, rezistență la efort și stres, spirit de ordine și disciplină.

Beneficii:

• Pachet salarial competitiv;
• Instruire permanentă, în țară și străinătate;
• Carieră în cadrul unei companii agricole în plină dezvoltare.

Email Me Jobs Like These
Showing 1–0 of 0 jobs