Inginer Productie

Candidatul ideal:

  • Studii superioare finalizate (chimie industriala / alimentara, tehnologii/biotehnologii in industria alimentara),
  • Minim 1 an experienta in tehnologia preparatelor din carne, de preferat.
  • Bune cunostinte PC
  • Foarte bune abilitati de comunicare si relationare
  • Foarte bune abilitati de organizare si planificare
  • Capacitate de analiza, sinteza, interpretare cifre

Descrierea jobului:

  • Monitorizeaza fluxul de productie in vederea imbunatatirii metodelor de lucru si indeplinirii programului de monitorizare produse.
  • Controleaza modul de aplicare ale instructiunilor tehnologice aprobate in sectiile de productie;
  • Propune solutii de optimizare al proceselor tehnologice monitorizate ;
  • Acorda asistenta tehnica pentru departamentul productie in vederea solutionarii problemelor tehnice
  • Realizeaza studii tehnice asupra materialelor supuse testarii cu implicatii asupra omologarii furnizorilor
  • Face propuneri pentru crearea de produse noi si participa activ la proces
  • Intervine atunci cand constata indisciplina tehnologica in productie ;
  • Intocmeste periodic rapoarte de activitate ;
  • Reactualizeaza periodic consumurile de membrane, clipsuri si sfori pentru diferite produse, dupa planurile departamentului.
  • Urmareste lansarea in productia de serie a produselor noi create de biroul cercetare – dezvoltare.
  • Elaboreaza si actualizeaza continuu specificatiile materiilor prime si produselor finite in conformitate cu retetele folosite, cu consultarea departamentelor implicate
  • Creeaza arhiva de specificatii materii prime si produse finite

Asteptam CV-ul dumneavostra pe adresa cv@ingineri.com.ro

(0)